Home    Aktualności    Dofinansowania

Dofinansowania


tel. 722 451 095

sawoszczuk@redinstal.com.pl

 

Moje ciepło

Szansa na uzyskanie z NFOŚiGW dotacji do pomp ciepła w nowo budowanych domach. Program „Moje Ciepło” wystartował!
Osoby chcące otrzymać dofinansowanie do zakupu i montażu pompy ciepła w domu jednorodzinnym mogą składać wnioski do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W programie „Moje Ciepło” przewidziane są dotacje od 7 do nawet 21 tys. zł. Budżet wynosi 600 mln zł. Ze wsparcia skorzystają właściciele tylko nowych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Obowiązywać będzie zasada: najpierw inwestycja – potem wypłata.
Nowy program priorytetowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą „Moje Ciepło”, budzi bardzo duże zainteresowanie potencjalnych beneficjentów. Podobnie jak niezwykle popularny program „Mój Prąd” (wspierający domową fotowoltaikę), najnowsza propozycja resortu klimatu i środowiska jest również kierowana bezpośrednio do osób fizycznych, czyli właścicieli domów jednorodzinnych.  Dofinansowanie będzie dotyczyć powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła, wykorzystywanych albo do samego ogrzewania domu, albo w połączeniu z jednoczesnym zapewnianiem ciepłej wody użytkowej.
Oferujemy profesjonalną pomoc w uzyskiwaniu dotacji. Zapraszamy!

Czyste Powietrze 2.0

Program Czyste Powietrze ma na celu zmniejszenie emisji pyłów oraz zanieczyszczeń, które przedostają się do atmosfery w wyniku spalania paliw stałych. Program oferuje uzyskanie dotacji na termomodernizację, czyli wymianę przestarzałych kotłów, ocieplenie budynku lub wymianę okien i drzwi.

Zgodnie z nowymi zapisami w programie „Czyste Powietrze”, beneficjenci uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania przy przedsięwzięciach nieobejmujących wymiany źródła ciepła mogą liczyć na wsparcie do kwoty 10 tys. zł. Jeżeli inwestycja obejmuje efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła – wtedy można dostać do 25 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata sięgnie nawet 30 tys. zł.

Beneficjenci uprawnieni do podwyższonego poziomu dofinansowania mogą liczyć na wsparcie do kwoty 32 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata sięgnie nawet 37 tys. zł.

Beneficjenci uprawnieni do najwyższego poziomu dofinansowania mogą liczyć na wsparcie do kwoty 60 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata sięgnie nawet 67 tys. zł.

Link:https://czystepowietrze.gov.pl

Skorzystaj z przygotowanego przez NFOŚiGW specjalnego kalkulatora dotacji, który ułatwia wyliczenie kwoty przysługującego dofinansowania w zależności od wybranych zadań kwalifikujących się do wsparcia finansowego.

Kalkulator dotacji>>TUTAJ<<

Kredyty ekologiczne

Wiele banków oferuje nisko-oprocentowane kredyty na Odnawialne Źródła Energii. Najlepsze oferty pożyczek gotówkowych posiadają banki: Santander, BOŚ czy PKO BP i ING Bank Śląski.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia stron internetowych poszczególnych banków.

 

RED Instal - Bydgoszcz

KONTAKT

Biuro


Handel


Dofinansowania


Magazyn


FACEBOOK